E-DEVLET ŞİFREMİ UNUTTUM - E-DEVLET ŞİFRE DEĞİŞİKLİĞİ

E-Devlet şifrenizi unuttuysanız, şifrenizi değiştirmek istiyorsanız veya çeşitli nedelerle E-Devlet şifrenizi kaybettiyseniz PTT müdürlüklerinden tekrar alabilirsiniz. Şifre ile ilgili sık karşılaşılan sorular ve cevaplarına bu sayfadan erişebilirsiniz.

E-Devlet Şifresinin Unutulması, Çalınması veya Kaybedilmesi Durumunda Ne Yapılması Gerekir?

E-Devlet Şifresini kaybetme, unutma veya çaldırma ve benzeri durumlarda yeni bir e-Devlet şifresi için PTT Merkez Müdürlüklerine başvurmak gerekmektedir.

E-Devlet Şifresinin sıfırlanması veya şifrelerin e-posta adreslerine gönderilmesi kişisel bilgilerinizin başkalarının eline geçmesini önlemek amacı ile alınan güvenlik tedbirleri ve uyguladığımız E-Devlet şifre politikası nedeniyle mümkün olmamaktadır.

E-Devlet Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

Sisteme şifre ile ilk defa giriş yapan kullanıcı, güvenlik sebebiyle, otomatik olarak “E-Devlet Şifre Değiştirme” sayfasına yönlendirilir. Kayıt sonrasında sisteme giriş yapmış vatandaşlar dilerse “Kişisel Bilgi ve Ayarlarım” sayfasından E-Devlet şifre değişikliği işlemini gerçekleştirebilir. Ayrıca vatandaşlar PTT şubelerinden tekrar E-Devlet şifresi alarak da şifre değiştirme işlemi gerçekleştirebilirler.

E-Devlet Şifre işlemleri ile ilgili Forum servisimizden yardım ve bilgi alabilirsiniz.

Kategori: E-Devlet / E-Devlet Giriş

Etiketler: E-Devlet Giriş / E-Devlet Şifresi Alma / E-Devlet Şifremi Unuttum / E-Devlet Şifresi Nedir? / E-Devlet Uygulamaları / E-Devlet Kayıt ve Üyelik / E-Devlet SSK ve SGK Sorgulama / E-Devlet Askerlik Sorgulama / E-Devlet Plaka Sorgulama /


Yorumlar

Soner OK - 08.11.2016 19:07:10

Şifremi unuttum. Değiştirme formunda nüfus cüzdanı kayıt no eşleşmiyor demektedir. Ne yapmalıyım?


mustafa karateke - 03.12.2014 15:15:25

Kimlik bilgilerimi girdigim halde gelmiyor.


celal.dogan - 10.09.2014 12:48:01

kimlik bilgilerimi girdiğim halde serini numarası kimlik bilgileri eşleşmiyor diyor bu durumda ne yapabilirim.


murat - 17.07.2014 17:36:08

Şifreyi giriyorum yanliz yanlis diyip duruyo
Yorum Ekle

İsim:


Yorum: