E-DEVLET GİRİŞ - E-DEVLET KAPISI GİRİŞ

E-Devlet Giriş

E-Devlet Girişi için Tıklayınız.


E-Devlet sistemine girip devletin verdiği hizmetlerden yararlanabilmek için E-Devlet şifresi, Mobil imza, Elektronik imza ve TC Kimlik Kartı seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

E-Devlet Kimlik doğrulama sistemini kullanarak kamu İnternet sitelerine tek noktadan, güvenli ve hızlı kullanıcı girişi yapabilirsiniz. E-Devlet kapısına girebilmek için kimliğinizi aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak doğrulandıktan sonra E-Devlet işleminize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

E-Devlet Kapısı T.C. Kimlik Doğrulama Sistemi sayesinde, desteklenen kamu internet sitelerine tek noktadan, yüksek güvenlikli E-Devlet kullanıcı girişi yapılabilir.

E-Devlet girişi yapmak istediğiniz kamu Internet sitesine bulunan "Kimliğimi Doğrula" bağlantısına tıkladığınız zaman, şu anda bulunduğunuz E-Devlet Kimlik Doğrulama Sistemine yönlendirileceksiniz.

Bu sayfada bulunan E-Devlet kimlik doğrulama metotlarından birisini seçerek, ekrandaki yönergeleri takip ediniz. Kimliğiniz başarı ile doğrulanır ise, E-Devlet girişi yapmış olarak, geldiğiniz kamu Internet sitesine otomatik olarak geri döneceksiniz.E-Devlet Şifresi ile giriş

T.C. Kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yapabilirsiniz.
E-Devlet Şifresi nasıl alınır?
   

E-Devlet Mobil İmza ile Giriş

Cep telefonunuz ve hattınıza kayıtlı mobil imzanız ile E-Devlet Kapısına giriş yapabilirsiniz.
Mobil imza nasıl alınır?
   

E-Devlet Elektronik İmza ile giriş

Şahsınıza ait elektronik imza kartınız ve dijital imzanız ile E-Devlet Kapısına giriş yapabilirsiniz.
Elektronik imza nasıl alınır?
   

E-Devlet TC Kimlik Kartı ile giriş

T.C. Kimlik Kartınız ile E-Devlet Kapısına giriş yapabilirsini.
TC Kimlik Kartı nasıl alınır?
   


E-Devlet Kapısının sunduğu gelişmiş özelliklerden faydalanmak ve kişisel bilgilerinize erişmek için sisteme giriş (E-Devlet Kapısı kullanıcı girişi) yapmanız gerekmektedir.

E-Devlet hizmetlerinin çoğu herkese açık olmakla birlikte, kişisel bilgilerinizin sunulduğu hizmetler, verilerinizin güvenliği için, E-Devlet sistemine giriş yapıldıktan sonra görüntülenebilmektedir.

T.C. Kimlik Doğrulama Sistemi sadece sistemi destekleyen kamu İnternet sitelerinde kullanılabilir.  E-Devlet kapısı ile ilgili diğer konularda bilmek istedikleriniz için aşağıdaki E-Devlet sık sorulan sorular bölümüne bakabilirsiniz.


Kategori: E-Devlet > E-Devlet Giriş

Açıklamalar: E-Devlet Giriş / E-Devlet Şifresi Alma / E-Devlet Şifremi Unuttum /