E-Okul İlkokul Kayıt Sorgulama

E-Okul İlkokul Kayıt Sorgulama
E-Okul İlkokul Kayıt Sorgulama


2012 ve 2013 öğretim dönemindeki ilkokul kayıtları belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı E-Okul takip sayfasından ilkokul kayıt bilgilerini sorgulayabilirsiniz.

E-Okul Kayıt sorgulaması için buraya tıklayınız.

 Milli eğitim Bakanlığı E-Okul projesi kapsamında hangi okula kayıt yapıldığının bilgisine yukarıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. TC kimlik numarası ile ilkokul kayıt sorgulama işlemi yaptırabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklayamaya göre 2012 ve 2013 yıllarındaki Türkiye'de bulunan resmi ilkokulların kayıtlarının E-Okul kapsamından otomatik olarak yapıldığı bilgisi verildi. 66 aylık çocuklar ve 60-66 arası yaşlardaki çocuklar bölgelerindeki en yakın okula kayıt yapıldı. 66 ay ve üzeri yaşlarda olan çocuklar zorunlu ve kesin kayıt olup herhangi bir belge ve kayıt ücreti gerekmeden okullarına başlayabilecekler.

E-Kayıt ile ilgili bilgiler

 2012-2013 eğitim öğretim yılında birinci sınıfa kayıt edilecek çocukların yaş aralıkları
2006 doğumlular ile 2007 Ocak-Mart doğumlu çocukların tamamı ve 2007 Nisan-Eylül doğumlulardan velisinin isteği olan çocuklar TC kimlik numarası ve adresi tanımlı tüm çocukların birinci sınıfa kayıtları Bakanlık tarafından merkezi sistemle yapılmıştır.

2007 Nisan-Eylül doğumlu çocukların kesin kayıtları nasıl olacak?
Bu yaş grubunda yeralan çocuklar ikametlerine uygun ilkokullara geçici olarak yerleştirildi. Çocuğunu birinci sınıfa göndermek isteyen velilerimizin okula yazılı istekte bulunmaları yeterli olacaktır.

 
Kategori: Haberler/Duyurular