ÖSYM ADAY PORTALI GİRİŞ - ÖSYM ÖĞRENCİ GİRİŞİ

ÖSYM aday portalına giriş için tıklayınız.

ÖSYM Aday işlemleri sayfasından giriş yaparak takip ve sorgulama yapabilirsiniz. Sınav tarihleri ve yerleri gibi sorgulamalar yapabilirsiniz.

Adaylarımıza kayıt ve tercih işlemleri çerçevesinde hizmet verecek olan portal sitesi, adayların kayıt bilgilerini internet üzerinden kontrol etmeleri ve bazı bilgilerini güncelleyebilmelerini sağlayan olanaklar sunmaktadır.

Siteye giriş yapmak için T.C. Kimlik Numaranız ve kayıt işlemi sırasında verilen şifrenizi kullanmanız gerekmektedir. Şifrenizi hatırlamıyorsanız şifre yenileme sistemini kullanabilir veya kayıt yaptırdığınız başvuru merkezine başvurabilirsiniz.

Portal sitesine erişmek için lütfen http://portal.osym.gov.tr adresine tıklayınız.

Portal sitesi adaylara ek olarak, başvuru merkezi görevlilerine de hitap eden bir sitedir. Başvuru merkezi görevlileri, aday kayıt işlemleri sürecinde karşılaşmış oldukları problemler hakkında yardım alabilirler. Bu amaca yönelik olarak başvuru merkezi görevlilerinin sıklıkla karşılaştıkları veya karşılaşabilecekleri sorunların ve çözümlerinin derlemesi yapılmıştır.

Aday İşlemleri Sistemi

Açıklamalar

Adayların ÖSYM'ye yapacakları Bireysel Sınav Başvuru ve Tercih İşlemleri ile Kayıt Bilgilerini Görüntüleme ve Takip İşlemlerini gerçekleştirmeleri için T.C. Kimlik / Y.U. Numarası ve Şifre bilgileri ile Aday İşlemleri Sistemine giriş yapması gerekmektedir.

Mevcut şifrelerini hatırlamayan ve şifresi olmayan adayların şifre edinme işlemleri alınan karar gereği ancak başvuru merkezlerinden yapılabilmektedir. Nüfus cüzdanınız ve T.C. kimlik / Y.U. numaranız ile başvuru merkezlerine şahsen giderek yeni geçici şifrenizi talep edebilirsiniz.Bu işlemden sonra internet üzerinden geçici şifrenizi kalıcı hale getirip , Aday İşlemleri Sistemini kullanabilirsiniz.

KKTC Uyruklu, Yabancı Uyruklu veya Uyruksuz adayların Başvuru İşlemleri için T.C. Kimlik Numarası yerine kullanacakları 11 haneden oluşan tanıtım numarasını edinmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki adayların "Aday İşlemleri Sistemine Giriş" alanında Y.U. Numarası Edin işlemlerini takip etmeleri gerekmektedir.

Konular: ÖSYM Sınav Sonuçları, ÖSYM Sınav Takvimi 2024, ÖSYM Aday Portali, ÖSYM Aday girişi işlemleri yapılmaktadır.

»  ÖSYM

ÖSYM Sınav Takvimi
ÖSYM Aday Portalı
ÖSYM Sınav Sonuçları
ÖSYM Aday Şifresi

Kategori: Eğitim / ÖSYM Öğrenci Girişi