SGK'dan Borçlarını Yeniden Yapılandıran İşverenlere ve Sigortalılara Uyarı

SGK'dan Borçlarını Yeniden Yapılandıran İşverenlere ve Sigortalılara Uyarı
SGK'dan Borçlarını Taksitle Yeniden Yapılandıran İşverenlere ve Sigortalılara Uyarı


SGK Sivas İl Müdürlüğü, borçları için taksitle ödeme seçeneğini tercih ederek yeniden yapılandırma başvurusunda bulunan işverenlere ve sigortalılara uyarıda bulundu.

SGK Sivas İl Müdürlüğü, 6111 sayılı "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması" hakkındaki kanun kapsamına giren borçları için taksitle ödeme seçeneğini tercih edip yeniden yapılandırma başvurusunda bulunan işverenlere ve sigortalılara uyarıda bulundu. 

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada:

"6111 sayılı kanun uyarınca yeniden yapılandırılmış kurumumuz alacaklarına (kira alacakları hariç) ilişkin üçüncü taksit ödeme yükümlülüğü 31 Ekim 2011 tarihinde sona ereceğinden, ilk iki taksitini yasal süresi içinde tam olarak ödememiş olan borçluların (bu taksitleri yasal süresi dışında Ödemiş olsalar dahi), 2011 yılına ilişkin kalan taksitlerini yasal süresi içinde ve tam olarak ödememeleri halinde, 6111 sayılı kanun uyarınca yapılmış olan yeniden yapılandırma hakkı kaybedilecektir. Bu itibarla, ilk iki taksitini yasal süresi içinde ve tam olarak ödememiş olan borçluların, ödeme vadesi 31 Ekim 2011 tarihinde sona eren üçüncü taksitleri ile 2 Ocak 2012 tarihinde sona eren dördüncü taksitlerini mutlaka yasal süresi içinde ve tam olarak ödemeleri gerekmektedir. İşverenlerimize ve sigortalılarımıza önemle duyurulur."
 
Kategori: Haberler/Duyurular